Haber

Zeytinburnu’nda 8 Yeni Projenin İnşaatı Devam Ediyor

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçenin ihtiyaçlarına ve imajına yönelik başlattığı 8 yeni projenin inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor.

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçede imar çalışmaları hızla devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Zeytinburnu’nun ihtiyaçlarına yönelik başlatılan 8 yeni projenin yapım çalışmaları devam ediyor. Zeytinburnu Millet Bahçesi’nin açılmasıyla birlikte bu alanda Millet Camii’nin temelleri atılırken, sallanmaya dayanamadığı için yıkılan Konyalı Camii’nin inşaatına yenisinin inşaatına geçildi, ilçe içinde; Spor Merkezi, Çok Amaçlı Aktivite Salonu, Telsiz Mahallesi Mahalle Köşkü, Kazlıçeşme Müze Kafe, Kapalı Pazar Yeri ve Otopark inşaatları da hızla artıyor. Bunlara ek olarak yangında zarar gören Merkezefendi Tarihi Fırın’ın tamiratında da sona gelindi.

CADDELER VE CADDELER YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR

Aynı zamanda ilçe genelinde alt ve üst yapı çalışmalarını sürdüren Zeytinburnu Belediyesi, şu anda; Maltepe Mahallesi 324 Sokak Kavşağı ile Yeni İmar Yolu, Esad Ağa Sokak Seyitnizam Mahallesi kaldırımı üzerindeki otopark alanı için taş üretimi, otopark ve Biruni Üniversitesi çevresinde yağmur suyu drenajı imalatına devam ediyor. İlçede sokaklarda üst yapı çalışmalarını sürdüren Zeytinburnu Belediyesi; Gökalp Mahallesi 51 Sokak, Seyitnizam Mahallesi Balıklı Çırpıcı Yolu Sokak, Beştelsiz Mahallesi 130 ve 129 Sokak, Kazlıçeşme Mahallesi 245 Sokak ve Cinoğlu Sokak’ta yenileme çalışmaları devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-guney.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu