Haber

Yaralıların Gazze’den Mısır’a nakli yeniden başlıyor

GAZZE, 6 Kasım (Xinhua) — Gazze’deki yaralı Filistinlilerin tıbbi tedavi için Mısır’a naklinin üç günlük aradan sonra yeniden başlaması planlanıyor.

Gazze’deki güvenlik kaynakları Xinhua’ya şunları söyledi: “30 yaralının tedavi için Gazze’deki Şifa Hastanesi’nden Mısır’a naklini koordine etmek amacıyla yoğun çabalar sürdürülüyor ve transfer Uluslararası Yardım Komitesi’nin araçları eşliğinde gerçekleştirilecek.” kırmızı haç.”

Kaynaklar, yabancı uyrukluların Gazze’den çıkışının da yeniden başlayacağını ekledi.

Gazze’deki hükümetin medya ofisinden günün erken saatlerinde yapılan açıklamada, yaralıları taşıyan konvoyların Refah Sınır Kapısı’na götürülmesi için yapılan tüm çalışmalara koruma ve güvenlik amacıyla Kızılhaç ve Birleşmiş Milletler araçlarının da eşlik etmesi gerektiği kaydedildi.

Cuma günü İsrail savaş uçakları, yaralı Filistinlileri Refah Sınır Kapısı’na taşıyan ambulans konvoyunu bombalayarak 6 Filistinlinin ölümüne neden oldu.

Ambulansın Hamas üyeleri tarafından militan ve silah taşımak için kullanıldığını savunan İsrail ordusu, operasyonda çok sayıda Hamas üyesinin öldürüldüğünü söyledi.

Olayın ardından yaralıların ve yabancı pasaport sahiplerinin Gazze’den çıkışları durduruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu