Haber

Ümit Özdağ’dan ‘mavi boya’ ısrarı!

ANKARA (İGFA) –Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde basın açıklaması yaptı.

prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’nin 14 Mayıs’ta seçime gittiğini ancak bu seçimler öncesinde “seçim güvenliğini tehdit eden” önemli gelişmelerin yaşandığına dikkat çekerek, bu gelişmelerin öncüsünün, sayılarının 10’u geçmesi tahmin edilen ithal seçmenler olduğunu iddia etti. bir milyon.

Seçim güvenliğini tehdit eden bu gelişmeye 10 ilde meydana gelen ve ağır tahribata yol açan deprem sonucu meydana gelen nüfus hareketine de eklendiğini belirten Özdağ, “Pek çok kişi buradan uzaklaşmak zorunda kaldı. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman’dan seçmen oldukları yerlerden “Zafer Partisi olarak bir süre önce seçimlerde kaldırılan mavi boyanın yeniden devreye girmesini istiyoruz” dedi.

Ümit Özdağ, YSK’nın davetlerine “Bu yasa gerektirir” şeklinde yanıt verdiğini söyledi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamalar var ancak bugün “kanun lazım” diyen YSK’nin referandumda anayasa düzenini çiğnediğini ve kendisini TBMM’nin yerine koyduğunu hatırlatalım. 2,5 milyon mühürsüz oyu geçerli kabul etti. Sorun seçimin güvenliğini sağlamakken, talep varken YSK’nın bu talebi karşılamak için neden gerekli inisiyatifi kullanmadığını ve seçimi güvensiz hale getirecek bir süreci başlatmasını anlamıyoruz. YSK değil mi? Seçmen hangi YSK’ya güvenecek?” diye konuştu.

HER GÜN BURDAYIZ

Özdağ, “Bu seçimlerde yeniden mavi boya kullanılana ve ithal seçmenlerin gerçek sayıları YSK tarafından Türk milletine açıklanana kadar her gün buradayız. Bugün Zafer Partisi olarak buradayız, olacağız. yarından itibaren ittifak üyelerinin katılımıyla burada.”

haberseben.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu