Haber

Şırnak’ta vahşi hayvanlara bırakılan yem

Şırnak’ta vahşi hayvanlara bırakılan yem

ŞIRNAK – Şırnak’ta yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yüksek rakımlı alanlara yem bırakıldı.

Şırnak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanacak yabani hayvanlar için doğaya mama bıraktı. Şube Müdürü Orhan Kalay ve ekipler, Şırnak-Siirt Karayolu üzerindeki Gabar Dağı’nın eteklerinde yemleme çalışması yaptı. Şube Müdürü Orhan Kalay, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şırnak Şube Müdürlüğü olarak ağır kış kurallarına bağlı olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da besleme çalışmasına başladıklarını, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte manavlardan atık gıdaları topladıklarını belirterek, yem bulmakta güçlük çeken kasaplar, fırınlar, marketler ve marketler. Doğada belirli alanları vahşi hayvanlar için bıraktıklarını ifade etti. Kalay, “Bölgedeki yaban keçilerine yonca ve ekmek, kuşlara mısır ve buğday, yırtıcı kuşlara et ve kemikler, yırtıcı hayvanlara topladığımız artıkları yiyecek olarak bıraktık. Önlemek istiyoruz. yerlerine inmelerini ve bulundukları ortamda beslenmelerini sağlamaktır.”

Şube müdürü olarak çalışmalarının sonuçlarını görmek için fotoğraf tuzakları kurduklarını belirten Kalay, kurulan bölgelerde ne tür bir hayvan olduğunu ve çeşitliliğini öğrenmek istediğini kaydetti.

kahta-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu