Ekonomi

SGK Van İl Müdürlüğü’nde EYT yoğunluğu başladı

Emeklilik yaşı (EYT) ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı yasanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından SGK Van İl Müdürlüğü’nde yoğunluk başladı.

EYT ile ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından vatandaşlar EYT’ye akın etmeye başladı. SGK binaları. EYT yönetmeliğinden yararlanarak emeklilik hakkını kullanmak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren SGK Van İl Müdürlüğü’nde yoğunluğa neden oldu. Emeklilik işlemlerini tamamlamak ve ’emekli olabilir’ belgesi almak için kuyruğa giren vatandaşlar, binada zaman zaman kuyruk oluşturdu.

Uzun süredir emeklilik beklediklerini ifade eden vatandaşlar, EYT’nin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını bildirdi. Mehmet Emin Deniz, emeklilik hakkının olup olmadığını öğrenmek için SGK Van İl Müdürlüğü’ne başvurduğunu belirterek, “Ben memurum. Bilgi almaya geldim. Bana emekliliği kazandığıma dair belge verdiler. Emekli olma hakkım var. Allah nasip ederse emekli olacağım. Buradaki tüm işverenlerime teşekkür ediyorum. “Haklı olsunlar. Bundan sonra emekliliğimin tadını çıkaracağım” dedi.

Maaz Çakar isimli vatandaş ise emekli olmaktan büyük mutluluk duyduğunu vurgulayarak, “Yıllardır bekliyorduk. EYT uzun süredir gündemde ama sizlerin de çabaları sonucunda oldu” dedi. hükümet, tasdik edildi ve karara bağlandı. Allah devletimizden razı olsun. Ben çok mutluyum.” – KAMYONET

haber-ergani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu