Ekonomi

Kariyerlerine enerji sektöründe başlamak isteyen genç kadınlara SOCAR Türkiye desteği

SOCAR Türkiye, genç kadınların iş ve yönetim rollerinde eşit temsiline katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Kadın Enerjisi programına bir yıl sürecek bir eğitim programıyla devam ediyor. 2.200 yeni mezun genç kadın adayın başvurduğu programa seçilen 10 aday, SOCAR Türkiye’nin farklı lokasyonlarında dijital dönüşüm ve finans gibi departmanların yanı sıra üretim, proses gibi alanlardaki mühendislik görevlerinde yer alacak.

 

Türkiye’nin en büyük doğrudan yabancı yatırımcısı SOCAR Türkiye, kadın yöneticilerin liderliğinde yürüttüğü “Kadın Enerjisi” projesine “Management Trainee” (MT) programıyla devam ediyor. Kadınların iş ve yönetim rollerinde eşit temsiline katkıda bulunmak amacıyla Kadın Enerjisi projesini yürüten SOCAR Türkiye, “Lider Kadın Gelişim Programı” ile güç branşında mesleğe başlamak isteyen genç kadınları destekliyor.

Türkiye’nin dört bir yanından üniversiteden yeni mezun olmuş 2.200 genç kadın adayın MT programına yaptığı başvuru sonucunda 40 kişi “aday seçme atölyesi” Ideathon’a katılmak üzere seçildi. 1 gün süren çalıştaya 5’er kişilik sekiz grup halinde katılan adaylar, “Kadınlar için daha iyi bir çalışma ortamını nasıl tasarlayabiliriz” konulu içerikler geliştirdi. Workshop katılımcıları arasında yapılan değerlendirme sonucunda 10 kişi MT programına katılmaya hak kazandı.

Seçilen 10 kişi, SOCAR Türkiye’nin farklı lokasyonlarında sahaya yönelik mühendislik rollerinde, üretim, süreç, proje, dijital dönüşüm ve finans gibi departmanlarda çalışma fırsatı yakalayacak. 1 yıllık MT programında adaylara kendilerini geliştirmeleri için “büyük resmi görme, toplumsal cinsiyet eşitliği, çeviklik, scrum, sunum teknikleri, enerji ve petrol piyasası, kalite, kaizen” konularında eğitimler verilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu