Haber

Isparta Belediyesi Aliköy’deki Kur’an Kursu ve Cami’nin ısıtma sistemini yeniledi

Aliköy’deki Kur’an Kursu ve Ali Köyü Camisi’nin ısıtma sistemi Isparta Belediyesi tarafından yenilendi. Aliköy Muhtarı Ali Çakacı ve köy halkı, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, göreve geldiği günden bu yana kente verdiği hizmetlerin yanı sıra ilçe, belde ve köylerden gelen talepleri de geri çevirmiyor. Önder Başdeğirmen, talep üzerine Aliköy köyündeki Kur’an Kursu ve caminin eski ve kullanılamaz hale gelen ısıtma sisteminin yenilenmesi talimatını verdi. Aliköyü Camisi’nin ısıtma sistemi yenilenirken, Kur’an Kursu’nda da çalışmalara başlandı. Kur’an Kursuna katılan kadınlar artık soba yerine merkezi ısıtma sistemiyle ısınabilecek.

Kur’an Kursuna katılan kadınlar, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in desteği sayesinde çevre köylerle birlikte doğal gaza kavuştuklarını belirterek, şükranlarını dile getirdi. Aliköy’ün belediye sınırları dışında olmasına rağmen Başkan Başdeğirmen’in taleplerini geri çevirmediğine işaret eden köy halkı, “Başkanımızla, yoksulların analarıyla, babalarıyla, herşeyiyle gurur duyuyoruz. Allah başkanımızdan razı olsun.”

Kur’an Kursu Öğretim Görevlisi Emine Kökmen, Isparta Belediyesi’nden Kur’an kursunun ısıtma sisteminin yenilenmesini talep ettiklerini belirterek, “Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımızın kentteki tüm hizmetlerinden memnunuz. Devlet Su İşleri lojmanı, 100. Yıl Millet Camisi orada açıldı. Çok.” “Memnun olduk. İnşallah önümüzdeki dönemde de Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmetlerinin devamını dileriz” dedi.

Aliköy Muhtarı Ali Çakacı da Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in köyleriyle ilgili her türlü talebe olumlu yanıt verdiğini belirterek, “20 yıl önce yapılan camimizin kalorifer borularının değiştirilmesini, camimizin kalorifer radyatör ve borularının değiştirilmesini talep ettik. Kur’an Kursumuz yenilendi. Belediye Başkanımız derhal gereğini yaptı. “Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e şahsım ve köyüm adına teşekkür ediyorum” dedi. – ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu