Haber

Hatay’da sahte polis kimliğiyle hastaneden bebek çalmaya teşebbüsten tutuklama

Sahte polis kimliğiyle kendisini emniyet müdürü olarak tanıtarak bebek çalmaya teşebbüs eden zanlı, Hatay’ın Samandağ ilçesindeki özel bir hastanede gözaltına alındı.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki özel hastanede sahte polis kimliğiyle kendisini polis şefi olarak tanıtan bir kişi, polis ekiplerine NE isimli bebeğin hastanede olup olmadığını sordu.

Zanlının kendilerine gösterdiği polis kimliğinin uydurma olduğunu anlayan hastane görevlileri, bebeği çalmaya teşebbüs eden zanlıyı polise bildirdi.

Daha sonra hastaneye sevk edilen polis ekipleri, Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla zanlı Ali Beyhan F’yi (55) gözaltına aldı.

Şüphelinin üzerini arayan ekipler, sahte kimliklerle birlikte Türkiye Polis Emekli Cemiyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri Derneği ve 2’nci Sınıf Emniyet Müdürü, 53 bin 210 lira, 2 bin 575 dolar, 1050 euro, 5 çeyrek altın, yüzük, 0,25 gram altın altın, 2 adet cep telefonu ele geçirildi.

Bu arada bir araçta yapılan aramalarda zanlının tabancası, 2 şarjör ve 42 mermi de bulundu. Araçta bulunan 3 kişi de Ankara’dan Hatay’a birlikte geldikleri Ali Beyhan F.’nin kendisini emekli emniyet müdürü olarak tanıttığını söyledi.

Öte yandan ilçede Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda yağma, hırsızlık ve çeşitli olaylara karşı gerekli tedbirlerin alındığı ve tüm olaylara hızlı bir şekilde müdahale edilmesinin sağlandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu