Yaşam

Çankaya Belediyesi anaokulları 758 çocuğa daha yuva olacak

Yerel yönetimler düzeyinde kalitesi ve ekonomik olması nedeniyle tercih edilen Çankaya Belediyesi’nin kreşlerine yapılan uygulamanın sonuçları belli oldu.

 

Ailelerin yoğun ilgi ve kontenjanların çok üzerinde başvurularla yoğun ilgi gösterdiği Çankaya Belediyesi kreşlerinin yeni sakinleri her yıl olduğu gibi noter huzurunda kura ile belirlendi.

 

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Etabı’nda gerçekleştirilen çekilişte 2023-2024 döneminde eğitim alacak çocuklar, ailelerinin katılımıyla 12’nci Noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişte belli oldu. Çankaya Belediyesi’nin bin 500 kapasiteli kreşleri, bu yıl ilk kez kayıt yaptıracak 758 çocuğa okul öncesi eğitim verecek.

 

HER YIL YENİDEN SEÇİM

Çocuklarının okul öncesi dönemde çağdaş, kaliteli bir eğitim almasını isteyen aileler her yıl olduğu gibi bu yıl da Çankaya Belediyesi’nin anaokullarını tercih etti.

 

Belediyeye bağlı 13 kreşte kontenjan bulunan kreşlere başvuran 323 kişi doğrudan kayıt olma imkanı bulurken, noter huzurunda kura ile sonuç belirlendi. Noter çekilişi sonucunda kontenjanları başvuruların altında kalan anaokullarında 435 ilköğretim ve 691 yedek öğrenci belirlendi.

 

YENİ KREŞ BU YIL AÇILACAK 

Kullanım ömrünü tamamlaması nedeniyle bu yıl yıkılarak yeniden yapılan Çiğdem Mahallesi’ndeki Dostluk Anaokulu ile Karapınar Mahallesi’nde inşaatı devam eden Uğur Böcek Çocuk Yuvası yeni dönemde aralık ayında hazır olacak. Metin Oktay Mahallesi’nde yapımı devam eden Güneş Bakımevi Eylül ayında hizmet vermeye başlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-haskoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu