Yaşam

Belediye Ekipleri Bilinçli Nesiller İçin Harekete Geçiyor

Bodrum Belediyesi Temizlik Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı grupları, okullarda çocuklara çevre bilinci kazandırılması amacıyla “Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm” konulu eğitimler düzenlemektedir.

Bugüne kadar 14 farklı okulda yüzlerce öğrenciye ulaşan Belediye ekipleri, 20 Mart’ta Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulunda eğitim vermeye başladı.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli mühendis ve teknikerlerin verdiği eğitimlerde “sıfır atık, geri dönüşüm, atık yönetimi, atık türleri ve geri dönüşüm adımları” kavramları anlatılırken, çocuklara Bodrum’daki uygulamalar hakkında bilgi veriliyor. semt.

“Bodrum’un geleceği bilinçli nesiller olacaktır” temasıyla hareket eden gruplar, bugüne kadar; Atatürk İlkokulu, Güler-Mustafa Kızılağaç İlkokulu, Hüseyin Boyacı İlkokulu, Umurça Ömer Akın İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, H. Turgut Karabağlı Ortaokulu, Mahinur-Cemal Uslu Ortaokulu, Merkez Turgutreis Ortaokulu, yusufr Mehmet’te okudu. Danacı İlk-Ortaokulu ve Kerem Aydınlar Ortaokulu. tamamlanmış.

Bodrum Belediyesi grupları, “30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü” olan bu günde Şehit Serkan Göker İlkokulu ve Cahit Özvezneci İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yarımada genelindeki tüm okullarda eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının yürütüleceğini belirterek, “Geleceğimiz büyük tehlikede. Küresel ısınmanın neden olduğu iklim değişikliğinin etkilerini her gün hissediyoruz. Bodrum’da başlattığımız çalışmalar kapsamında atık yönetimi ve sıfır atık konusunda genç nesillerimizi bilgilendirmek için çalışıyoruz. Gençlerimiz sayesinde çok daha yaşanabilir bir kente sahip olacağımıza inanıyorum” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu