Teknoloji

Apple’ın ilk katlanır iPhone’unda (ve iPhone 15’te) fiziksel düğmeler olmayabilir

Örnekleri daha önce görülse de, Apple’ın ilk iPhone’u dokunmatik ekranların benimsenmesinde bir dönüm noktası oldu. Ve şirket, gelecekteki iPhone modelleri ve muhtemelen ilk katlanabilir iPhone’u ile işleri bir kez daha tersine çevirebilir.

İlk olarak Apple Insider tarafından tespit edildiği üzere Apple, dokunmaya duyarlı katı hal düğmelerini fiziksel düğmeler olmadan kullanmayı amaçlayan yeni bir patent aldı.

Ekranlı ve Dokunmatik Sensör Yapısına Sahip Elektronik Cihazlar “, “kontrol devrelerinin, pillerin ve diğer bileşenlerin” bir iPhone kasasının “duvarları” içinde nasıl oturacağını ayrıntılarıyla anlatıyor. Bu duvarlar” opak kısımlara ve şeffaf kısımlara sahip olabilir,” belge devam ediyor, “ opak plastik, metal, fiber-kompozit malzemeler ve diğer malzemelerin katmanlarını içerebilir” o yazıyor.

Daha önce de iPhone 15’in dokunmatik güç ve ses düğmelerine sahip olabileceğine dair söylentiler dolaşıyordu ve bu yeni Apple patenti de söylentileri destekler gibi görünüyor.

Apple’ın olası bir katlanabilir telefonu gösteren analizi daha ilgi çekici olabilir. Apple, katlanabilir bir iPhone’un temel çizimlerinin yanı sıra dokunmatik sensörlerin “çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük ince metal çizgilerden” oluşan “yan duvarlara” nasıl sığacağını da açıklıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu